• Неодамнешно
Трелис тркалезен дијамантски венчален прстен сет 2. злато CTW 14K

Трелис тркалезен дијамантски венчален прстен сет 2. злато CTW 14K

Buyers rating:
DEN 3.00

Количина на стоки

Направете инвестиција од цел живот со овој привлечен сет на свадбени прстени на полу -вечноста. Со својот пенлив квалитет и зрачен дизајн, овој прстен ќе ве остави тотално магија. Има централен камен од 0,65 карат, а вкупната тежина на дијаманти е 2,05 карат. Совршено истиот свадбен бенд на полу -вечноста е како цреша на врвот. Достапно во 14К бело злато, жолто злато и розово злато. Тркалезна дијамантска полу -вечност Трелис Поставување дијамантски венчален прстен и бенд цврсто злато. Дијамантска боја J-K дијамантска јасност I1-I2 според стандардите на GIA/IGI. Сите наши добавувачи на дијаманти потврдуваат дека тие се во согласност со процесот на Кимберли за да се осигурат дека нивните дијаманти се без конфликт. Дијамантите се поставени со рака во САД/ направени во САД. Бродови од Хјустон, Тексас од Глиц Дизајн.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ

Стандард Z Опашка Светло Коло
  • Неодамнешно
Оценки на клиентите:

Стандард Z Опашка Светло Коло

Замената со директно вклопување обезбедува леснотија на инсталација надвор од кутијата Откако ќе се ин

DEN 257.60