• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „време на бонбони“ платно уметност од Валари Вејд

Трговска марка ликовна уметност „време на бонбони“ платно уметност од Валари Вејд

Buyers rating:
DEN 2601.60

Количина на стоки

Уметник : Валари Wadesubject : Seasonal Style : Modern & Cote Moper Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има лилјак што држи портокалова кеса на виолетова позадина. Валари Вејд создава и со традиционални медиуми (обоени моливи, креони, акварел и акрилици) и со дигитален софтвер (CS5 Creative Suite). Понекогаш двајцата се комбинираат во традиционален/дигитален hodgepodge. Идеите за уметнички дела обично доаѓаат во најчудните времиња, додека работите на нешто друго, возејќи, обидувајќи се да заспиете .. Постои постојано растечка тетратка на концепти кои допрва треба да ја видат хартијата giclee (Jee-clay) е Напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Валари Вејд „Кенди време“ платно уметност.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ