• Неодамнешно
Егзодус: Богови И Кралеви Саундтрак

Егзодус: Богови И Кралеви Саундтрак

Buyers rating:
DEN 624.64

Количина на стоки

Детали Кои Доаѓаат Наскоро Ограничени 180 грама винил лп притискање во портата ракав вклучувајќи вметнете. Оригинален саундтрак на филмот од 2014 година составен Од Алберто Иглесијас. Алберто ја напиша музиката за многу шпански филмови, главно Од Педро Алмод Умвар (СЕ ЗА МАЈКА МИ, РАЗГОВАРАЈ СО НЕА, ВОЛВЕР) и Хулио Медем (ВАКАС, ЛОС АМАНТЕС ДЕЛ ЦИРКУЛО ПОЛАР, СЕКС И ЛУСИЈА). Иглесијас е номиниран за три Оскари за неговата работа во филмовите ПОСТОЈАНИОТ ГРАДИНАР, ТРКАЧОТ НА ЗМЕЈОТ И ШПИОНОТ КРОЈАЧ НА ТИНКЕР. ЕПСКИОТ АВАНТУРИСТИЧКИ ЕГЗОДУС : БОГОВИТЕ и КРАЛЕВИТЕ е приказна за смелата храброст на еден човек да ја преземе моќта на една империја. Користејќи најсовремени визуелни ефекти и 3д потопување, режисерот номиниран За Оскар Ридли Скот внесува нов живот во приказната За пркосниот водач Мојсеј додека се крева против Египетскиот Фараон Рамзес, поставувајќи 600.000 робови на монументално патување за бегство Од Египет и тоа е застрашувачки циклус на смртоносни чуми.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ