• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „портрет на селанец“ платно уметност од Цезан

Трговска марка ликовна уметност „портрет на селанец“ платно уметност од Цезан

Buyers rating:
DEN 3.00

Количина на стоки

Уметник : Cezannes Ubject : People Style : Mid-век Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има портрет на човек во сина костум.Гикула (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на производство на печатење за создавање високо Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Портрет на селанец“ платно уметност од Сезан.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ

Sunbrella Outdoor 22 45 5 перница за стол
  • Неодамнешно
Оценки на клиентите:

Sunbrella Outdoor 22 45 5 перница за стол

Нашата 22 "x 45 " x 5 "нож стол стол перница со популарни опции за модели, веднаш ќе стане вашето ново омилено �

DEN 2279.84
Terra & Sky Women's Plus Size Sige Active Pant Active Pant
  • Неодамнешно
Оценки на клиентите:

Terra & Sky Women's Plus Size Sige Active Pant Active Pant

Панталони со засилени женски е тоа што сигурно ќе ги сакате Изработено е од мека и издржлива мешавина од

DEN 0.33
Грижа мечки дами плетете го врвот
  • Неодамнешно
Оценки на клиентите:

Грижа мечки дами плетете го врвот

Овој шарен скимер исечен од мечки има мечки за нега Тој е лесен и супер удобен Направено од 60% памук / 40% �

DEN 0.67