• Неодамнешно
Ekena Millwork 12 W 05'H Craftsman Classic Square Non-Tapered, Подигната панел колона, Crown Capital & Crown Base

Ekena Millwork 12 W 05'H Craftsman Classic Square Non-Tapered, Подигната панел колона, Crown Capital & Crown Base

Buyers rating:
DEN 2.67

Количина на стоки

Квадратната колона, безвременски стил сега е достапен во проширен мобилен ПВЦ за брзо, лесно склопување и практично без одржување! Класичните колони за занаетчиски серии не се склони кон иста штета на животната средина како вистинското дрво, како што е разделување или пукање. Нивните зглобови за заклучување Е-З нема да се одвојат заради непропорционалните промени во димензиите на панелот. Кога се применуваат две палта на акрилна латекс боја, класичните колони за занаетчиски серии ќе испорачуваат години на услуга, како што вети нивната ограничена гаранција за живот против гниење, корозија и оштетување на влагата. ОСНОВА : 17 5/8 "Капа на надворешна ширина : 17 5/8 " Outisde ширина на дното на вратилото : 12 "Внатре во ширина Врвната вратило : 12 " Внатре во ширина направена од проширен клеточен ПВЦ. Подготвени за вашиот премиер и боја. Практично перформанси без одржување. Дизајнот на зглобот за заклучување E-Z ја прави инсталацијата ветре. Собрани околу структурна поддршка. Доаѓа со ограничена гаранција за живот.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ

6 w 14 d 26 h Merced Rough Sawn Brace, Douglas Fir
  • Неодамнешно
Оценки на клиентите:

6 w 14 d 26 h Merced Rough Sawn Brace, Douglas Fir

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 0.33