• Неодамнешно
Ekena Millwork 8 H 12 D 60 W Pecky Cypress Fau Wood Camply Mantel, природна мед роса

Ekena Millwork 8 H 12 D 60 W Pecky Cypress Fau Wood Camply Mantel, природна мед роса

Buyers rating:
DEN 4150.24

Количина на стоки

Направени до последно, нашите мавта со дрво убаво ја реплицираат исушената текстура и завршувањето на вистинските дрвени греди. Звечениот 3-страничен зрак во стилот на U на двата краја, лесно се инсталира со прицврстување на зракот до дрва на идот. Додадете рустикален пламен, топлина и шарм на кој било простор со тоа што ги користите како лебдечки полици. Достапно во неколку дизајнерски завршувања и текстури и во повеќе ширини, длабочини и височини за да одговараат на секој проект. Секоја серија е завршена и ќе има различни поттикнувања и бои. Користете како камин мантил или лебдечка полица. 1 "Дебелина на wallидот. Непропустливо за распаѓање, оштетување на водата и нема да се искриви, пука или раздели. Реална текстура на дрво. Не бара дополнителна структурна поддршка, што значи значителна заштеда во материјалот и трудот.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ

4 h 4 d 60 w knotty Pine fau Wood Camply Mantel, onyx
  • Неодамнешно
Оценки на клиентите:

4 h 4 d 60 w knotty Pine fau Wood Camply Mantel, onyx

Нашите мантили од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентичните греди на дел од времето и вре

DEN 1456.32