• Неодамнешно
4-пакет, 4. in. Гранде Дијамант Сноу Снег во живо, бели двојни цвеќиња

4-пакет, 4. in. Гранде Дијамант Сноу Снег во живо, бели двојни цвеќиња

Buyers rating:
DEN 519.68

Количина на стоки

Дијамант снег од докажани победници прикажува облаци на воздушни бели цвеќиња кои цветаат од садење до мраз. Работи одлично во мешани и моно контејнери, како и во пејзажот. Ова е тешко, бидејќи годишното за нокти е толерантно за топлина и суша, не бара мртва глава и не треба да му треба многу ѓубриво. 12-18 внатре високи и широки, патеки до 18 инчи. Потребно е делумно до полно сонце (4+ часа). Годишно освен во зони 10-11. Годишните растенија се високи 4-8 внатре во пратката.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ

Фармите на Коста живеат на отворено 5in. Висока бела вагонија; Делумна сенка на отворено растение во 3,5in. Одгледувач тенџере,
  • Неодамнешно
Оценки на клиентите:

Фармите на Коста живеат на отворено 5in. Висока бела вагонија; Делумна сенка на отворено растение во 3,5in. Одгледувач тенџере,

Бродови во одгледувач на одгледувачи со дијаметар од 3,5 инчи Прилагодете по потреба за вашата околина...

DEN 432.00