• Неодамнешно
6 w 8 h 16'l 3-еднострана груба пикан ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум цреша

6 w 8 h 16'l 3-еднострана груба пикан ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум цреша

Buyers rating:
DEN 0.67

Количина на стоки

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето за инсталација. Овие специјализирани полиуретански греди со рачно завршени, лесни со висока густина се едноставни за инсталирање преку дрвен блок безбедно прикачен на таванот, wallидот или вратата. Нашите рачно изработени греди нудат зелена алтернатива на тешко-највисока вистинска дрва, со неспоредлив автентичен изглед на дрво. Нашите греди се фалат со длабоки, детални текстури од дрво, обликувани од вистинско дрво, а нашите сопствени завршувања нудат неограничени можности, овозможувајќи ви да ја изберете вистинската боја и текстура за вашиот дом. Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво. Поради неговата лесна тежина и леснотијата на инсталација, можете лесно да создадете карактеристика за привлекување на засводени тавани или обични простори. Прекрасно раскинете долги ходници или распоред на отворени концепти. Шупниот дизајн исто така ви овозможува да скриете кабел, цевки или да направите прилагодени светлосни карактеристики. За луксузно ажурирање, комбинирајте неколку греди заедно за зачудувачка шема на решетка или обична бандаж. Поддршка за поддршка на греди, со тоа што ги покрива со греди од дрво од дрво за моментален топол и луксузен изглед. Со бескрајна ширина, длабочина и комбинации на висина; Постои зрак за да одговара на секој проект. Нашите греди можат лесно да се инсталираат како проект DIY со стандардни алатки и хардвер. За подобрување на целокупната автентичност, Ekena Millwork нуди опционално капнување на гумени зраци за да го реплицира изгледот на тешкиот, фалсификуван хардвер за прицврстување на ковано железо. Префериран во премиум дизајнер завршува со богати детали и контраст во боја. Автентични и точни реални текстури на дрво. Направено од полиуретан со висока густина, екстремно издржлив. Додадете значителна домашна вредност со сите естетски придобивки од вистинско дрво без никакви недостатоци.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ